Çocuk Ürolojisi Güncelleme

http://www.ihsankaraman.com/wp-content/uploads/2018/12/cocuk-urolojisi-guncelleme.png

Değerli meslektaşlarımız,

Ülkemizde çocuk ürolojisi alanında ürolojinin diğer alt branşlarına kıyasla yazılı ve görsel materyallerinde ciddi eksiklikler bulunmaktadır. Aslında ürolojinin üst branşları arasında yan dal eğitiminin verildiği tek branş ‘Çocuk Ürolojisi’dir. Ayrıca teknolojik gelişmelerle beraber çocuk ürolojisinde cerrahi yöntemlerde yenilikler ve gelişmeler izlenmekte, buna paralel olarak tüm dünyada çocuk ürolojisine artan bir ilgi gözlenmektedir.

Bu sorumluluk kapsamında 2012 yılında kurulan Türk Üroloji Akademisi (TÜAK) Pediatrik Üroloji çalışma grubu geçtiğimiz dönemde birçok eğitim toplantısı düzenlemiş ve bu çalışmaların tamamlayıcısı niteliğinde ‘Çocuk Ürolojisi Bülteni’ ve son olarak ise ‘Çocuk Ürolojisinde Güncelleme’ kitabı hazır hale getirilmiştir. Bu anlamda referans kaynak haline getirilen bu kitap çalışması ile siz değerli meslektaşlarımızla buluşmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Hedefimiz, asistanlarımızın, yan dal uzmanlarımızın ve genç meslektaşlarımızın eğitimine katkıda bulunmak, ayrıca çocuk ürolojisine gönül veren her hekim için pratik birer kaynak oluşturmaktır. Bu vesileyle Türk Üroloji Derneği’ne ve kitabın hazırlanmasında emeği geçen TÜAK Çocuk Ürolojisi Çalışma grubunun çok değerli üyelerine teşekkür ediyor, bu bültenin Türk Üroloji camiasına ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.