SEVGİYE DAİR

9 Temmuz 20120

Bir kadın evinden çıktı, evinin önünde beyaz, uzun sakalları olan 3 yaşlı adam gördü. Onlara:
– Sizi tanımıyorum ama aç olmalısınız, lütfen evime buyurun ve birşeyler yiyin, dedi.
– Kocanız evde mi?, diye sordular.
– Hayır, dedi kadın “Dışarıda.”
– O zaman giremeyiz, dediler.
Aksam kocası eve geldiğinde kadın olanları ona anlattı. Kocası:
– Onlara eve geldiğimi söyle ve onları eve davet et, dedi.
Kadın dışarı çıktı ve yaşlı adamları davet etti. “Biz bir eve hep beraber girmeyiz”, dediler. Kadın: “Neden?” dedi. Yaşlı adamlardan biri cevap verdi:
– “Onun adı Zenginlik’tir” dedi, arkadaşlarından birini göstererek. Ve bir diğerini göstererek “Onun da adı Başarı’dır, Ve ben de Sevgi’yim. Ve ekledi: “Şimdi eşinle konuş ve hangimizi evinize davet edeceğinize karar verin”, dedi.
Kadın eve girdi ve olanları kocasına anlattı. Kocası çok sevindi. “Ne kadar harika” dedi, “Zenginliği davet edelim, gelsin ve evimizi zenginlikle doldursun”, dedi. Kadın: “Neden başarıyı davet etmiyoruz?” dedi. O sırada onları dinlemekte olan kızları: “Sevgiyi davet etsek daha iyi olmaz mi?” diye sordu, “O zaman evimiz sevgiyle dolar.”
Adam:
– Bence kızımızın tavsiyesine uyalım, sevgiyi davet et, Sevgi bizim misafirimiz olsun, dedi.
Kadın dışarı çıktı, sevgiyi seçtiklerini söyledi ve sevgiyi evlerine davet etti. Sevgi kalktı ve eve doğru yürümeye başladı. Diğer iki arkadaşı da ayağa kalktı ve onu takip ettiler. Kadın büyük bir şaşkınlıkla:
– Ben sadece sevgiyi davet ettim, siz neden geliyorsunuz?” diye sordu.
Yaşlı adam cevap verdi:
Eğer siz zenginlik veya başarıyı davet etmiş olsaydınız, diğer ikimiz kalacaktık, ama siz sevgiyi davet ettiğiniz için, ben nereye gidersem, başarı ve zenginlik de benimle gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/ihsankaraman/public_html/wp-content/themes/celeste/views/prev_next.php on line 10
previous
KIZILDERİLİ DUYARLILIĞI

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/ihsankaraman/public_html/wp-content/themes/celeste/views/prev_next.php on line 36
next
DÜNYA BİR KÖY OLSAYDI