Kadın Ticareti

25 Haziran 20120

Prof.Dr. Ali İhsan TAŞÇI’nın “Cinsel Eğitim” Kitabından alınmıştır.
KADIN TİCARETİ

Toplumdaki fahişelik ve kadın ticaretinin yaygınlığı toplumdaki cinselliğin ne kadar ilkel olduğunun iyi bir göstergesidir. Fuhuş sektöründe, modern dünyanın köleleştirdiği kadınların durumuna üzülmek bile, bir çok kişinin aklına gelmemektedir. Oysa, bu kadınlar en temel insan haklarından bile yoksundurlar. Aile desteğinden mahrum, sıcak bir yuvadan uzak, aşağılanan, sürekli kullanılan ve AIDS başta olmak üzere cinsel yolla bulaşan hastalıkların korkusuyla yaşamak zorunda kalan bu kadınların hayatları, ilerleyen yaşlarında tam bir sefalete dönüşmektedir.

Toplumda hem kurumsallaşmış hem de bireysel fahişelik konusunda kişilerin düşüncesi cinsel eğitimle şekillenmektedir.   

 Olayı eğlenceli bulan, gençlerin cinselliği öğrenmesine ve bekarların cinsel tatminine yardımcı olduğunu düşünenler yanılmakta ve böylece cehaletlerini ortaya koymaktadırlar.
· Cinsel ilişkiyi öğrenmek için hayat kadınlarına giden gençlerde, öğrenmek bir yana cinsel fonksiyon bozukluklarının ortaya çıkma ihtimali daha fazladır.
· AIDS başta olmak üzere cinsel yolla bulaşan hastalıkların yayılmasında önemli bir kaynak, hayat kadınlarıdır. Bu tehlikeye rağmen bu ortamlarda eğlenceyi, cinsel tatmini düşünebilmek konunun ciddiyetinin farkında olunmamasının göstergesidir.

Kadın ticaretinde, bu sektörün organizatörlerini engellemek mümkün değildir. Keza bireysel fahişeler de her dönemde mevcut olmuştur. Oysa gençler, fuhuşun kendileri ve toplum için taşıdığı tehlikeler konusunda gerekli bilince ve cinsel ilişkiyi evlilikle beraber arzulayan ahlâkî değerlere sahip olsalar, bu kadınların müşterisi olmayacaklardır. Bunun neticesi olarak da fahişelik azalacaktır. Bunları başarabilmenin yolu da cinsel eğitimdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/ihsankaraman/public_html/wp-content/themes/celeste/views/prev_next.php on line 10
previous
Evlilik Korur
next
Olumlu Duygular